Mýty o hybridní manikůře

Popularita hybridů je spojena s vytvářením chybných hypotéz a tvrzení. Hybridní manikúra má své kromě svých fanoušků i své oponenty. V tomto článku si shrneme ty nejčastější mýty o hybridní manikúře a pokusíme se všechny objasnit. Zde jsou čtyři mýty o hybridní manikúře. Znáte je všechny?

MÝTUS 1. Hybridní manikúra poškozuje plochu nehtu

Vyzkoušeli jste hybridní manikúru, ale to jediné, co vám tato manikúra přinesla, jsou křehké a slabé nehty? Myslíte, že je to způsobeno hybridní manikúrou? Chyba. Správně aplikovaná hybridní manikúra nehty nepoškozuje. Poškození se může objevit pouze v případě, že aplikace proběhla chybně. Nevyžádané čištění nehtu před aplikací laku, odstraňování laku filingem (místo jeho rozpuštění), nekvalitní lak neznámé značky – všechny tyto faktory se nějakým způsobem účastní procesu poškození vašich nehtů. Není ani divu, že jsou vaše nehty po těchto procedurách slabé a křehké. K poškození nehtů dopomáhá i mýtus druhý…

MÝTUS 2. Hybridní manikúra se může nosit non-stop

Nehty potřebují svůj čas odpočinku jak od normální, tak i od hybridní manikúry. Během této odpočinkové periody mají možnost se alespoň částečně obnovit. Profesionálové, které hybridní manikúru nanáší, by vás také měli upozornit, že si nehty musí od manikúry po nějakou dobu odpočinout. Doporučuje se dopřát nehtům pauzu v délce 2-3 týdnů, během které by se měly nehty správně vyživovat (vápník, proteiny, oleje). Také se doporučuje vynechat léčbu jako například japonskou manikúru a parafinové masky na ruce.

MÝTUS 3. Hybridní manikúra nemusí být drahá

Originální hybridní lak nebude nehet zatěžovat. Odstranění originálních hybridů také nebude žádný problém, jelikož se celá vrstva laku rozpustí během 3-5 minut. Produkty, které hybrid pouze imitují, vyžadují daleko více práce. Tato práce se poté projeví na stavu nehtů. Hybridní manikúra tak nemůže být příliš levná, jelikož produkty nízké kvality vaše nehty poškozují.

MÝTUS 4. Hybridní manikúru můžeme odstranit doma

Během odstraňování hybridní manikúry jsou nehty nejnáchylnější na poškození. Pokud proces správně neprovedete, může se poškodit struktura vašeho nehtu. Hybrid je velmi obtížné odstranit a často užívané metody jako – filing, striping, crushing a peeling vaše nehty pouze poškodí. Hybridní manikúra by se tak měla přenechávat profesionálům

Zdroj: jsemmodni.eu

Napsat komentář